علم جفر يا علم‌الحروف چیست؟ | maktabdata

علم جفر يا علم‌الحروف چیست؟ | maktabdata

این مجموعه معرفت در بین پیامبر اکرم (ص) و امامان بسیار عزیز و مغتنم بوده ولی یادگیری آن به راحتی نیست. علم جفر را پیامبر اسلام (ص) به امام علی (ع) آموزش داده است و از ایشان نیز به سایر ائمه رسیده است. منقول از برخی روایات است که سلمان فارسی هم به این علم مشرف بوده است. علوم غریبه شامل دانش های سری و پنهان است که به وسیله آن از اسرار و امور پنهان آگاهی حاصل می شود. علم جفر ، کیمیا، رمل، اوفاق، طلسمات، سیمیا، ریمیا، هیمیا و لیمیا از جمله علوم غریبه است. بسیاری از شما اصطلاح علوم غریبه و یا علوم خفیه را حتما شنیده اید و سوالتان این است که چگونه علوم غریبه را یاد بگیریم ؟ در این پست قصد دارم به طور کامل به معرفی کامل علوم غریبه و انواع شاخه های آن بپردازم و کتابهای مناسب برای آموزش علوم غریبه را معرفی کنم.

  • ابتدا پرسش به اعداد و حرفها تبدیل می شود و بعد پس از روش های خاصی اعداد و حرف های جدیدی به دست می آید که در بردارنده پاسخ به پرسش طرح شده است.
  • واژه ی جفر در فارسی به انبان و در آذری به تغارچه ترجمه شده است.
  • لازم به ذکر است که دو علم دیگر وجود دارند،به نام علم حروف و علم اعداد و کسانی از این علوم اطلاع دارند و تا حدّی که از طریق این علوم شماره تلفن هر کس را که می خواهند کشف می کنند،ولی این علوم،علم جفر نیستند.
  • تفاوت علم الحروف با علم اعداد یا همان عددشناسی این است که علم اعداد تنها می‌پردازد به تفسیر و معنای اعداد از طریق اعداد و ترکیب‌های عدد؛ اما علم‌الحروف می‌پردازد به تفسیر اسما، کلمات و حروف از طریق حروف و اعداد.
  • این علم از نظر علوم تجربی قابل توضیح نبوده و از علوم غریبه شمرده می شود.
  • دقیقا مثل این است که شما در قفس یک شیر درنده را باز میکنید.
  صندوق فروشگاهی؛ قیمت بروز+ خرید مطمئن آنلاین نمایندگی فروش دکان چین | akhbarekasbokar

شاید از دلایل عدم توجه دین به این علوم آن باشد که این علوم موجبات کم رنگ شدن مکارم اخلاقی؛ نظیر توکل به خدا و رضایت به قضا و قدر الهی را فراهم می‌کنند. در منطق فیثاغورث عدد معنا و مفهوم کلی و ماوراء کمیت آورد، مثلاً مثلث و مربع فقط کمیت نیستند و دارای شخصیت اند، اصلی هستند نه فرعی و عرضی، عدد در مکتب فیثاغورث مظهری از وحدت است که هیچگاه از مبدأ خود جدا نمی‌شود. قسمتی از این علوم شامل وقایع آینده تا روز قیامت است که به آن علم منایا و بلایا هم گفته می‌شود. جفر در واقع به معنی پوست بزغاله ای است که وسیع باشد و چیزهای زیادی را در خود جا دهد. هدف ما گسترش فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سطح آگاهی و دانش شما عزیزان است. علمی است که بوسیله آن می‏توان قوای اجرام معدنی بعضی را به بعض دیگر تبدیل کرد.

احکام نموداری عزاداری

بعضی از عرفا نیز به این مطلب خیر تصریح نموده اند که درجای خود به اشاره خواهد شد. شیخ الطریحی در مجمع البحرین می‏نویسد كه علم جفر و علم جامعه دو كتابی است كه علی‏( علیه السلام) در آن دو كتاب تمامی علوم و حوادث را تا انقراض عالم به طريق علم حروف تهجی و ابجدی با املاء رسول اكرم‏صلی الله علیه و آله نوشته است. تمام امامان معصوم ‏علیه السلام علم جفر را می‏دانند و به آن نگاه كرده به وسیله آن علم حكم می‏ جفر علم الحروف كنند. علم جفر یا علم الحروف علمی است که با استفاده از حروف و عدد و نسبت‌های بین آن، برای هر مجهولی بنابر ادعا پاسخی مناسب ارائه می‌دهد.

  مدل آرایش صورت جدید لایت و برنز و عروسکی ناز و شیک خفن مجلسی آزمودگان

جفر یا دستورالعمل حکومتی

کسانی که به درجاتی از علم جفر آگاهی دارند باید نفسی عاری از گناه داشته و دائم الوضو باشند و همه کارهای آنها به منظور نزدیک شدن به خدا و با یقین کامل باشد. جفر در ظاهر علم به استفاده از حروف و عددها است و نسبت هایی بین آنها وجود دارد که می توان توسط آن به مجهولات پاسخ داد. ابتدا پرسش به اعداد و حرفها تبدیل می شود و بعد پس از روش های خاصی اعداد و حرف های جدیدی به دست می آید که در بردارنده پاسخ به پرسش طرح شده است. از نظر دسته بندی علوم غریبه، جفر در سطوح عالی آن قرار دارد و با فال، سحر، طلسمات، هیئت و نجوم و…

علومی که ما در مدارس و دانشگاهها یاد میگیریم همگی علوم عقلی هستند ولی علوم غریبه علومی هستند که در آن با استفاده از خواص پنهانی اعداد و حروف و بعضی اعمال عجیب تغییراتی در خود و کائنات میدهیم. در واقع کائنات یک زبانی دارند و ما با استفاده از علوم غریبه با استفاده از زبان کائنات دست به کارهای فوق العاده ای میزنیم. از روایات علم جفر به وضوح استفاده می‌شود که این علم توسط نبی اکرم به امیر مومنان تعلیم داده شده و وارث آن تنها اهل بیتعلیه السلام هستند.