خانه‌های ویلایی بهترین نمونه کارهای جهان گروه معماری بام | villatobesaz

خانه‌های ویلایی بهترین نمونه کارهای جهان گروه معماری بام | villatobesaz

این شیب امکان ایجاد تراس هایی بزرگ با ویو خوب را فراهم کرده است. تراس طبقه پایین مسقف و با استخر همسطح شده، اما تراس طبقه بالا دید به آسمان دارد. پنل هایی چوبی با قابلیت بازشو امکان کنترل نور مستقیم در تراس را ایجاد می کند.

  • در این سبک متریال ها و ترکیب احجام نسبت به سبک مدرن کمترمی باشد اما همیشه طرفدارهای خود را دارد .
  • شاید فکر کنید طراحی ویلا کار آسانی است که در واقع اصلا اینطور نیست.
  • در طراحی ویلا مدرن و لوکس کبوتر سعی شده در عین حفظ محرمیت فضای خصوصی و تفکیک آن از فضای عمومی، ساختمان به صورت یکپارچه به نظر برسد.
  • همچنین امکان تغییر چیدمان از طریق جابه‌جایی مبلمان، وسایل دکوری و…
  • شما می توانید سقف شیروانی را به شکلی که دوست دارید در بیاورید و آن را مطابق با ویلای خود طراحی کنید.
  • نمای خارجی ویلا  باید به گونه ای باشد که با طراحی داخلی و پلان تطابق داشته باشد و بسته به سبک ویلا نمای ویلا می تواند متفاوت باشد .

همچنین با ایجاد پاسیوبه عنوان گلخانه می توان فضایی سبزودل نواز را در دل ویلا ایجاد کرد . آشپزخانه در ویلا به دلیل اینکه نقش سرویس دهی به فضاها را دارد باید نزدیک به در ورودی طراحی شود تا هنگام خرید بتوانیم وسایل را به سادگی به آشپزخانه منتقل کنیم . همچنین قسمت صبحانه خوری و ناهارخوری نیز باید نزدیک به آشپزخانه باشد تا استفاده از آن به سادگی امکان پذیرد . در این قسمت نیز می توانیم با توجه به چیدمان آن بارتعبیه کنیم و فضا را لوکس تر جلوه دهیم. ساخت ویلای مستقل محدود به یک جا و مکان نیست و می توانید در هر جایی که دوست دارید (در چارچوب قوانین آن منطقه) ویلایی بسازید؛ ساخت اینگونه ویلاها محدود به متریال و المان های خاصی نمی شود و آزادی عمل دارید. در طراحی ویلای مینیمال نباید از پنجره های بزرگ و سراسری استفاده کنید و به هیچ عنوان نباید جزئیات و پرتی های خانه را نادیده بگیرید اینها از نکات بسیار مهم در طراحی این مدل ویلاها هستند.

  جدیدترین مدل کناف سقف آشپزخانه معرفی 130+ مدل بروز 2022 تودی نیوز | panelgachikanaf

۲- طراحی ویلا در زمین شیب دار

معماری محوطه ویلا هم به صورت ساده و کم هزینه انجام شد و تنها شامل یک مسیر چوبی است که به یک آلاچیق دارای یک آتشدان منتهی می شود. فضاهای نزدیک به خود بنا دارای پلکان های برای حل شیب سایت و تقسیم بندی و کرت بندی هایی برای کاشت گیاهان و درختان می شود. طراحی ویلا مدرن و لوکس زیر برای ساخت در جنوب دریاچه طالقان استان البرز در زمینی به مساحت 830 مترمربع و با زیربنا 570 مترمربع انجام شد. برای ایجاد دید بهتر و اشراف بیشتر به دریاچه، ساختمان به اندازه یک طبقه از روی زمین فاصله گرفته است. طبقه زیرین فضای مورد نیاز بر سرایداری و پارکینگ را شکل داده که نیاز زیادی به نور و دید ندارند. قرار گرفتن در منطقه ای پربارش مزید بر علت شده تا سقف ساختمان از نوع شیبدار انتخاب شود.

۱۲- اتاق خواب

در طراحی ویلا ، نشیمن باید به گونه ای قرار گیرد که نزدیک به ورودی باشد اما حدالامکان در ورودی در قسمت نشیمن باز نشود . همچنین با توجه به ابعاد ویلا می توانیم چندین نشیمن در طبقات مختلف ایجاد کنیم و در آن با قرار دادن فضای بیلیارد محیطی شاد و مفرح را ایجاد نماییم. در استان های شمالی کشور به دلیل این که مساحت زیادی از شمال ایران را جنگل ها پوشانده است ،  ساخت ویلای جنگلی بیشتر در این مناطق به چشم می خورد .

همچنین برای ثبت مسابقه جدید طراحي ويلاي مدرن مانند طراحی ویلای مدرن فلت، طراحی ویلا مدرن دوبلکس و… مهم ترین مولفه در طراحی ویلا تریپلکس استفاده از متریال با کیفیت و مرغوب و به کارگیری سبک های مختلف طراحی ویلا منحصر به فرد است. به دلیل اینکه ویلاهای تریپلکس سازه ای سه طبقه همراه با بنایی بزرگ می باشند ؛ مساحت زمین، قیمت تمام شده برای مشتریان، ارتفاع سازه و نوع طراحی داخلی و خارجی از عوامل تاثیرگذار در روند ساخت این نوع ویلا است. همچنین طراحی نمای بیرونی ویلا تریپلکس الزامی است کاملا با استاندارهای اجرایی و مهندسی شده انجام شود، زیرا یکی از مهم ترین بخش های ساخت و طراحی محسوب می شود.

  آگهی استخدام؛ جدیدترین آگهی های کار در معتبرترین شرکت ها | sarzaminestekhdam