بوش پیستون و رینگ کامل تراکتور فرگوسن 285 استاندارد فوری مال | forimall

بوش پیستون و رینگ کامل تراکتور فرگوسن 285 استاندارد فوری مال | forimall

در این مطلب به بررسی نقش بوش پیستون تراکتور و همچنین انواع این قطعه بهترین بوش پیستون تراکتور فرگوسن مکانیکی پرداختیم. بوش قطعه‌ای مکانیکی مانند سایر اجزای موتور تراکتور است و به همین دلیل به مرور زمان در معرض آسیب دیدگی قرار می‌گیرد. به خصوص اینکه با حرکت رفت و برگشتی پیستون درون آن شاهد فرسایش شدیدی در این قطعه خواهیم بود. به همین دلیل لازم است که با گذشت زمان نسبت به تعویض آن اقدام کنید. با توجه به علائمی که برای خرابی این تجهیز ذکر کردیم، به محض مشاهده هر یک از آن‌ها برای جلوگیری از وارد شدن خسارت‌های سنگین به موتور تراکتور نسبت به تعویض بوش پیستون اقدام کنید.

  • در قسمت بالای پیستون محفظه ی احتراقی ایجاد شده تا سوخت در زمان تزریق توسط سوزن انژکتور، به خوبی احتراق داشتته باشد.
  • بوش پیستون یا بوش سیلندر یکی از قطعات مکانیکی ساده اما بسیار مهم در موتور تراکتور به شمار می‌رود.
  • این دو رینگ وظیفه ی جلوگیری از نفوذ روغن به محفظه ی احتراق دارد.
  • رینگ‌های پیستون در اثر حرکت خطی پیستون مدام روی سطح بوش کشیده می‌شوند.

به همین دلیل دیگر نیازی به تعویض پیستون به همراه آن‌ها نیست. این نکته باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری موتور تراکتور می‌شود. به طور کلی در بیشتر تراکتورهای نسل جدید از بوش‌های تر استفاده می‌شود. مشکلاتی که برای بوش پیستون خشک برشمردیم، باعث شد تا تولیدکنندگان موتورهای تراکتور به سراغ نسل دوم این قطعات بروند. این نوع بوش‌ها به طور مستقیم با سیال خنک‌کننده (معمولا آب) در تماس هستند.

  لیفت ابرو عمل بالا کشیدن ابرو دائمی دکتر مجید نداف کرمانی

بوش و پیستون تراکتور 399 نخورده گوتزه

همان طور که می‌دانید فرآیند احتراق و تبدیل انرژی شیمیایی سوخت به انرژی مکانیکی در موتور تراکتور صورت می‌گیرد. اجزای متعددی از جمله بلوکه سیلندر، پیستون، شمع، سرسیلندر و … در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و مجموعه واحدی به نام موتور تراکتور را به وجود می‌آورند. حرکت رفت و برگشتی پیستون درون سیلندر برای انتقال انرژی مکانیکی به میل لنگ بسیار مهم است.

تاریخچه تراکتورهای رومانی

بوش پیستون تراکتور از نوع خشک در دو مدل تراش خورده و تراش نخورده تولید می‌شود. در ادامه عملیات تراشکاری روی آن‌ها انجام می‌گیرد تا به ابعاد و اندازه مناسب برای حرکت پیستون داخل آن‌ها برسیم. لازم به ذکر است که بوش‌های تراش خورده قیمت بالاتری نیز دارند. لوازم یدکی تراکتور سیاح با بیش از ۳۰ سال سابقه در راستای فروش منصفانه و مستقیم اجناس، در مسیری هدفمند برای فروش انواع قطعات تراکتور فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نمود. در سال 1400 سایت برای فروش بصورت رسمی افتتاح شد هدف این شرکت فروش با قیمتی مناسب و منصفانه و رساندن کالای با کیفیت به دست مشتریان است. مجموعه این عوامل می‌توانند زمینه‌سازی خرابی بوش پیستون تراکتور را فراهم کنند.

اما احتمالا این سؤال را مطرح می‌کنید که چگونه می‌توان متوجه خرابی بوش پیستون شد؟ برای پاسخ به این سؤال باید به بررسی نشانه‌ها و علائم خرابی بوش سیلندر بپردازیم. به طور کلی مهم‌ترین نشانه خرابی این تجهیز را می‌توان خروج دود آبی رنگ از اگزوز دانست. چرا که در اثر خرابی بوش، روغن به درون سیلندر نفوذ می‌کند. تداوم روغن سوزی در موتور باعث خروج دود آبی رنگ از اگزوز می‌شود. در اثر شکستن بوش پیستون نیز احتمالا سر و صدای غیر عادی از موتور به گوش خواهد رسید. بوش پیستون یا بوش سیلندر یکی از قطعات مکانیکی ساده اما بسیار مهم در موتور تراکتور به شمار می‌رود.

  خرید رژ لب خرید از میان بیش از ۳۰ نوع رژ لب متنوع روژه